Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Turistika

 Schránka01.jpg

 

 

                                     

                    

            

          KST ŠK Prameň Kováčová - Turistický klub Kováčová ( TKK ) 

      Myšlienka turistického klubu v našej obci nie je nová. V minulosti u nás vyvíjal činnosť miestny klub, ktorý neskôr zanikol a niektorí občania Kováčovej sú v súčasnosti členmi turistických klubov v okolí.
      1. mája 2007 vznikol na podnet niektorých nadšencov turistiky turistický klub Kováčová ( ďalej TKK ), ktorý organizačne patrí pod TJ Prameň Kováčová. Jeho zakladateľmi sú Ing. František Hajko, ktorý sa stal jeho predsedom a Ing. Vladimír Volko, ktorý sa stal podpredsedom klubu. Medzi spoluzakladateľov patrí aj Ing. Jozef Sliacky, ktorý aktívne podporoval samotný vznik TKK, ako aj rozbeh jeho činnosti. Potešiteľné na činnosti klubu je najmä to, že sa do jeho činnosti zapája čoraz viac mladých ľudí. Hlavnou náplňou činnosti klubu je umožniť dobré športové vyžitie, spoznanie krás Slovenska, jeho prírody, krajiny a prispievať tak k spoznávaniu a ochrane prírody a krajiny, ako aj formovaniu zdravého ekologického povedomia a ponúkať zmysluplné využitie voľného času.
      TKK organizačne patrí pod TJ Prameň Kováčová, ktorý je financovaný z obecného rozpočtu, ako aj z vlastných aktivít.
      Vo svojej doterajšej krátkej činnosti klub zorganizoval od roku 2007 viacero zdarných akcií, ktoré svojou atraktívnosťou postupne začali priťahovať čoraz viac účastníkov zo Zvolena, Sliača a Budče.
      Cieľovými lokalitami jednotlivých akcií boli predovšetkým Západné a Vysoké Tarty, Slovenský raj, Malá Fatra a Poľana, pri ktorých prevažuje turistický charakter. V tomto trende budeme pokračovať aj ďalej tak, aby jednotlivé trasy umožnili účastníkom postupne spoznať najnavštevovanejšie a najkrajšie oblasti týchto území.
Neskôr sme našu ponuku rozšírili aj o menej navštevované lokality so zameraním na poznávací a náučný charakter, ide najmä o lokálne chránené územia v blízkom okolí, kultúrne a historické pamiatky, prírodné zvláštnosti a pod. Podľa možností sa pri návšteve takýchto lokalít snažíme zabezpečiť odborný výklad, čo ocenili mnohí účastníci akcií.

Kontakty : Ing. Vladimír Volko   0905 494 402
          

 

 


 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

Ako hodnotíte našu stránku?
 
 
35%

 
 
 
33%

 
Počet hlasujúcich: 18121

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad Kováčová

Autor fotografií:

webygroup
ÚvodÚvodná stránka